
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 220 nF |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Tolerance | 20 % |
| Length | 2.0066 mm |
| Width | 1.2446 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X5R |
| Case Code (Imperial) | 2012 |
| Case Code (Metric) | 5032 |
| Height | 1.45 mm |
| Material | Ceramic |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| Thickness | 1.4478 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| Dielectric Material | Ceramic |
Stock: 392
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08139
Ext.Price$0.08139
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08139 | $0.08139 |
| 10 | $0.03257 | $0.32570 |
| 50 | $0.02890 | $1.44500 |
| 100 | $0.02565 | $2.56500 |
| 500 | $0.02129 | $10.64500 |
| 1000 | $0.01881 | $18.81000 |
| 3000 | $0.01641 | $49.23000 |
| 5000 | $0.01431 | $71.55000 |
| 10000 | $0.01248 | $124.80000 |
